Jaki jest powód duszności i kaszlu po wizycie w rodzinnym domu?

Uporczywy kaszel, okropne duszności, katar. To objawy, które pojawiają się zawsze, gdy odwiedzam rodzinny dom. Zakładając alergię, lekarz przepisał mi antyhistaminy, wziewne kortykosterydy. Dziś przyszedł wynik testów, panel oddechowy, 21 alergenów. Nie mam alergii na nic... Pytanie - skąd tak silna reakcja? co badać dalej?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że z jakiegoś powodu, Pani ciało reaguje w sposób "alergiczny", właśnie na kontakt i być może relacje z Pani Rodziną, bo być może robi Pani coś niezupełnie w zgodzie z sobą?

Gdyby chciała się Pani przyjrzeć, co tak naprawdę jest przyczyną Pani objawów, zachęcam Panią do rozmowy i pracy z psychologiem ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty