Jaki lek bez recepty można stosować podczas powiększonych węzłów chłonnych?

Witam, jestem kobietą i mam 20 lat. Mieszkam w Anglii. Od jakiegoś roku mam powiększone węzły chłonne raz mocniej raz słabiej a czasami w ogóle i są one bolace. Bylam u swojego lekarza aczkolwiek niczego nie znalazl robil mi caly czas testy krwi a na koniec powiedzial ze nie jest w stanie mi pomoc bo nie wie od czego sa powiekszone i nie przepisał mi żadnego leku. Dodam że noszę aparat ortodontyczny. I moje pytanie jest takie jaki lek bez recepty mogłabym sobie kupić bo jest to bardzo uciążliwe

Lek. Katarzyna Szymczak

Pierwsze pytanie które węzły? Czy ma pani jakieś objawy? Nawracające gorączki, infekcje? Spadek masy ciała? Poty nocne? Należałoby wykonać morfologię z rozmazem, przy prawidłowym wyniku raczej można być spokojnym. Badaniem rozstrzygajacym jest usg węzłów chłonnych. U niektórych zupełnie zdrowych osób węzły są powiększone tak po prostu bez przyczyny lub poinfekcyjnie.
Pozdrawiam