Powiększone węzły chłonne a podejrzenie choroby nowotworowej
Czy kazdy powiekszony wezel ma podejrzenie onkologiczne? Rok temu powiekszyly mi sie wezly pachwinowe oraz na szyi. Sa ruchome, male, lekarz ocenil: glowka szpilki. Powiedzial,ze nie trzeba robic usg, bo malutkie. Morfologia z rozmazem ok. Ale czy aby na pewno. Wezly caly czas sa wyczuwalne, nadal niewidoczne golym okiem. Ostatnio zaczal mnie bolec kregoslup, reka,szyja z prawej strony oraz stawy w dloniach. Czy posluchac lekarza czy jednak wybrac sie na usg?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam. Nie wszystkie powiększone węzły chłonne są podejrzane onkologicznie. Najczęściej są to zmiany odczynowe (zapalne). W Pana przypadku jednak warto rozważyć badanie USG ze względu na długi czas utrzymania się dolegliwości.