Powiększone węzły chłonne a podejrzenie choroby nowotworowej

Czy kazdy powiekszony wezel ma podejrzenie onkologiczne? Rok temu powiekszyly mi sie wezly pachwinowe oraz na szyi. Sa ruchome, male, lekarz ocenil: glowka szpilki. Powiedzial,ze nie trzeba robic usg, bo malutkie. Morfologia z rozmazem ok. Ale czy aby na pewno. Wezly caly czas sa wyczuwalne, nadal niewidoczne golym okiem. Ostatnio zaczal mnie bolec kregoslup, reka,szyja z prawej strony oraz stawy w dloniach. Czy posluchac lekarza czy jednak wybrac sie na usg?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie wszystkie powiększone węzły chłonne są podejrzane onkologicznie. Najczęściej są to zmiany odczynowe (zapalne). W Pana przypadku jednak warto rozważyć badanie USG ze względu na długi czas utrzymania się dolegliwości.