Jaki wpływ na hormony mają retinoidy?

Jaki wpływ na hormony mają retinoidy? Przeszłam całą kurację, ale pod koniec już było źle. Brak miesiączki i spuchnięte żyły przy szyi, były ogromne. Po odstawieniu miesiączka wróciła i żyły stały się normalne. Trądzik wrócił w jakimś stopniu, więc zdecydowałam się na retinoidy doustne - Atrederm. I znowu nie mam miesiączki, a żyły spuchnięte. Co jest ze mną nie tak?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa, konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych.