Leczenie retinoidami po konsultacji z dermatologiem

Witam mam 21 lat i po konsultacji z dermatologiem zaproponował mi leczenie retinoidami czy to jest jedyny sposób i czy antybiotyki s. Nieskuteczne?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W ciężkich postaciach trądziku bądź też wobec braku skuteczności dotychczas stosowanych metod leczenia (w tym terapii antybiotykami) konieczne może być zastosowanie terapii retinoidami. Terapia doustna wymaga ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza. Terapia jednak w większości przypadków przynosi bardzo dobre efekty i pozwala na wyleczenie trądziku. Pozdrawiam.