Jaki zakres badań rezonansem magnetycznym należy wykonać, by wykluczyć Guz Pancoata?

Witam. Prosiłbym o poradę, jaki zakres badań rezonansem magnetycznym należy wykonać, by wykluczyć Guz Pancoata? Od ponad miesiąca mam bóle po lewej stronie (serca) przy mostku w okolicy żeber 2-3-4, na podobnej wysokości z tyłu w okolicy łopatki oraz występują bóle nerwu (najprawdopodobniej łokciowego) lewej ręki sięgające do łokcia. Pracuję za granicą, nie mam za wiele czasu, by odwiedzać lekarzy i chciałbym w pierwszym rzędzie wykluczyć to, co najniebezpieczniejsze (oczywiście prywatnie). Ponadto czy będzie niezbędne skierowanie mimo, że to badanie prywatne oraz jeśli tak, to jaki lekarz może je wystawić, czy zwykły internista może to zrobić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pierwszym etapem takiej diagnostyki jest jednak wykonanie rtg klatki piersiowej. Dopiero później wykonuje się dokładniejsze badania. Diagnostykę zazwyczaj wykonuje internista lub pulmonolog.