Jakie badania mogę jeszcze wykonać, aby poznać przyczynę tych dolegliwości?

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie badania TK i rezonansu głowy. Dwa razy robiłam TK w związku z bólami i zawrotami głowy i nudnościami. Wyszło ognisko zapalne w uchu wewnętrznym. Jednak rezonans nic w tym miejscu nie pokazał. Objawy pozostały. Na początku miałam sporadyczne zawroty głowy i nudności oraz zaburzenia rownowagi. Teraz doszły migreny trwające kilka dni i dziwne stany lękowe. Boli mnie tył głowy i bolą gałki ocznej plus mam wrażenie że wzrok mi się pogorszył. Nawet przy małym wysiłku czy napięciu źle się czuję. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów prócz okolookresowych migren. Może to stan zapalny zatok lub ucha? Miałam badania kardiologiczne, VNG na błędnik, nic nie wykazało małe odchylenie na błędniku 30% na jednym uchu, 25% na drugim. Neurolog t z badał Boli szczególnie prawa strona. Proszę o radę co robić jakie badania jeszcze wykonać zanim ktoś mi wkręci nerwicę. Aktualnie mam przyjmować na stałe divascan i doraźnie coś na migreny oraz małą dawkę beznodiazepin ale może coś zostało przeoczone?

Szanowna Pani,

objawy somatyczne mogą mieć podłoże psychiczne lub biologiczne, jeśli wykluczone są choroby poszczególnych narządów, hipotetycznie można założyć, że symptomy są o podłożu psychogennym, problem jest w zrozumieniu jego przyczyny, "nikt nikomu nie wkręca nerwicy" - przykład zniekształcenia poznawczego, zalecana jest diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne jest istotne, w przypadku dobrostanu fizycznego.
Pozdrawiam serdecznie