Jakie badania powinnam zrobić na swoje dolegliwości?

Witam! Jestem 29-letnią kobietą. Od około roku doskwierają mi bóle kręgosłupa i stawów. Na początku były to większe stawy, teraz mnie bolą wszystkie, począwszy od stóp po kręgi szyjne, mam wrażenie, że wysuszyła mi się maź w stawach, ale sama już nie wiem. W tamtym roku w kwietniu usuwałam migdały, ponieważ miałam je tak zniszczone, że nie spełniały swojej roli. Robiłam sobie wyniki-morfologię, ob crp,rf nie wskazały nic niepokojącego. Oprócz bólu np kolan, pojawiły mi się jakiś czas temu torbiele Bakera, które powoli zaczynają mnie urażać na nerw jakiś, ponieważ bolą mnie nogi. Mam wrażenie jakby mnie piekły kończyny górne jak i dolne, mam wrażenie jakbym miała pokrzywkę pod skórą. Oprócz tego szybko drętwieją mi dłonie i nogi, a także kręgosłup. Bóle głowy, przypuszczam że od kręgów. Poza tym od 4 m-cy wypadają mi włosy, jestem blada, przemęczona, nerwowa ( mam problemy w domu-choruje mama od 2 lat) ciągły stres, a także brak odporności (postoję na dworze, bądź w zimnym pomieszczeniu) marznę, zwłaszcza głowa i stopy, a z tym się wiążą od razu dolegliwości ze strony pęcherza, jak mnie przewieje, to mam wrażenie jakby mnie bolały węzły przy uszach. Chronię się jak mogę, okrycia głowy i szale, ciepło się ubieram. Słabe krążenie. Nie wiem, co poradzić. Gdzie bym miała się zwrócić, do jakiego specjalisty i jakie badania wstępne zrobić żeby sprawdzić, co się dzieje, z moim układem kostno-stawowym? A może to dolegliwości ze strony ścięgien lub tym podobne...? Proszę o poradę. Pozdrawiam. Marta
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W Pani przypadku wskazana jest szczególnie konsultacja reumatologiczna w drugiej kolejności ortopedyczna. Jeśli będzie problem lub długie terminy wizyt warto udać się do specjalisty chorób wewnętrznych.
Pozdrawiam