Jakie badania przed poczęciem dziecka?

Dzień dobry, mam 34 lata i staram się o drugie dziecko. W 5 dniu cyklu robiłam badania hormonalne. Poniżej zamieszczam wyniki: TSH - II GEN. -  3,30 uIU/ml, 0,47 - 5,01, ESTRADIOL -  40,58 pg/ml, FSH - 4,99 mIU/ml, LH - 3,85 mIU/ml, PROLAKTYNA - 21,39 ng/ml. Bardzo proszę o zinterpretowanie moich wyników badań oraz podpowiedzenie mi, jakie zrobić jeszcze badania. Pozdrawiam, Marta.
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przedstawione wyniki badań hormonalnych I fazy są prawidłowe. Myślę, że ma Pani zaplanowane jeszcze badanie progesteronu w II fazie cyklu. Ponadto zawsze warto zrobić badania podstawowe - morfologia, mocz - badanie ogólne, glukoza, dodatkowo przeciwciała p/różyczkowe (jeśli Pani nie chorowała na różyczkę), przeciw toksoplazmozie, antygen HBs.

Pozdrawiam.