Jakie badania przejść, aby dowiedzieć się jaka jest przyczyna powiększonej wątroby?

Witam, Na USG odkryto u mnie powiększoną śledzionę, wątroba w normie, AIAT i ASPAT , GGTP tez w normie. Jakie badania i jaką diagnostykę powinnam przejśc, żeby dowiedziec się skad to powiększenie wątroby? pozdrawiam, E.Z.

Ale w jakim zakresie jest powiększona wątroba. Jeśli w niewielkim stopniu jest powiększona (różnica do 2-3 centymetrów od normy), w przypadku otyłości pacjenta, jeśli echostruktura miąższu jest jednorodna to nie ma podstaw do dalszego diagnozowania skoro aktywność enzymów wątrobowych jest w normie (taka anatomia wątroby). W innych wypadkach można rozważyć wykonanie tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego narządów jamy brzusznej.