Jakie badania przy nieregularnych miesiączkach?

Witam, mam bardzo nieregularne miesiączki, byłam u lekarza dostałam tabletki antykoncepcyjne brałam je 3 miesiące - w tym czasie miesiączka była regularna cykl : 27 dni. Teraz problem na nowo powrócił. Cykl trwa od 40 do nawet 57 dni. Co może się dziać jakie badania powinnam wykonać ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i oznaczenie poziomu hormonów. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu lekarz określi najbardziej odpowiednie postępowanie.