Jakie badania w diagnostyce celiakii

Jak wygladaja badania potwierdzenia celiaki u malych dzieci?Synowi(4lata)wykazalo niewielkie odchylenia, test genetyczny potwierdzil wystapienie genu odpowiedzialnego za celiakie.Jakie powinno podjac sie kroki aby potwierdzic lub wykluczyc celiakie?

Dzień dobry,
badania wykonuje się u dzieci nie będących na diecie bezglutenowej:
oznaczenie przeciwciał anty-tTG w klasie IgA,
oznaczenie przeciwciał anty-EmA w klasie IgA (w przypadku negatywnego wyniku przeciwciał anty-tTG),
oznaczenie przeciwciał w klasioe IgG w momencie braku przeciwciał w klasie IgA.

Pozdrawiam