Jakie badania wykonać, aby wykryć źródło problemu z trądzikiem?

Dzień dobry, jestem 23 letnia kobieta, od juz 12 lat z przerwami zmagam sie z trądzikiem, bywało ze tymczasowo pomagała mi antykoncepcja hormonalna bądź antybiotyki, niestety problem wrocil pomimo stosowania tego pierwszeg, a nie chce znowu brac antybiotykow i narazac zdrowia skoro to tylko tymczasowe rozwiązanie. Odbyłam także terapię leczenia światłem, jednak problem powrocil na jednej ze stron twarzy, obawiam sie ze wroci tez na drugą. Mieszkam w wielkiej brytanii i z przykroscia stwierdzam ze nie moge liczyc na pomoc tutajszych lekarzy, a na prywatnego dermatologa mnie nie stac. Jakie badania by Pan/Pani zalecil zeby wykryc zrodlo problemu i zlikwidowac je? Czy leczenie retinoidami to jedyne co moze mi przyniesc pomoc? Moj tradzik skupiony jest na brodzie i policzkach, ma postac torbielowatą. Liczę na radę i dziekuje z gory.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .