Jakie badania wykonać, kiedy występują liczne skutki uboczne stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Rok temu zmieniłam tabletki antykoncepcyjne, które biorę ok. 8 lat.Po zmianie nie czuję się dobrze,na nogach pojawiła się nagromadzona woda, co pewnie jest wynikiem długotrwałego brania hormonów,lecz ostatnio mam problemy z cerą,wyskakują wielkie bolące krosty na brodzie.Włosy wypadają od dwóch lat.Pocę się, jest mi słabo, skóra jest tłusta również na skórze głowy.Jakie badania są odpowiednie dla kobiet biorących hormony?Może mam nieprawidłowo dobrane tabletki.Jakie badania wykonać.(mam 26 lat)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę wykonać podstawowe badania laboratoryjne, w tym ocenę funkcji tarczycy. Być może warto także rozważyć powrót do uprzednio stosowanych leków antykoncepcyjnych.