Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania wykonać przy skaczącym tętnie?

Witam !Od ok miesiaca mam skaczace tetno w stanie spoczynku tetno wynosi ok 96-102 uderzen na miute.Mam nadczynnosc tarcycy przyjmuje letrox 50 tke.Puls w stanie spoczynku mam tyle,az boje sie pomyslec ile mam podczaswysilku , Nie mam iych objawow ! od pewego czasu czuje szmery w plucach jestem alergiczka ,szmery sa slabiutke a jedak sa?jakie badania powinam wykonac?co to moze byc?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Kardiowersja

Kardiowersja to bolesny zabieg, wiele osób wolałoby go uniknąć. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym jest kardiowersja i w jakich przypadkach jest stosowana.

Lek. Wojciech Zygmunt
73 poziom zaufania

Tętno prawie mieści się w granicach normy. Może to być zwyczajna tachykardia wywołana chorobą podstawową (nadczynnością tarczycy). Jednakże w jej przebiegu może dochodzić również do rozwoju arytmii (najczęściej migotania przedsionków). Polecam przede wszystkim skontrolować wyniki badań hormonalnych (TSH, fT3, fT4), wykonać badanie EKG, oraz Holter-EKG (24 godzinna rejestracja rytmu serca). Nie zaszkodziłoby również wykonać RTG klatki piersiowej, oraz z badań laboratoryjnych: CRP, Morfologia krwi obwodowej. Pozdrawiam i życzę lepszego samopoczucia i zdrowia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy