Jakie będą konsekwencje oprócz krwawienia z odstawienia?

Witam. Zaczęłam brać w sobotę tabletki microgynon w piątym dniu pojawił się bil brzucha głowy nudności nie do wytrzymania w 6dniu ból brzucha w nocy i dzień, ciągle jestem na tabletkach przeciwbólowych nie mam sił funkcjonować. Mam ochotę przerwać przyjmowanie tabletek bo nie wytrzymam tych 21dni. Moje pytanie brzmi jakie to będę konsekwencje dla mojego organizmu oprócz krwawienia z odstawienia. Czy mogę odtawic w 6dniu(bo to dopiero początek) czy lepiej żebym do 21dni wytrzymała?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli odczuwa Pani tak silne skutki uboczne związane z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych Microgynon to powinna Pani niezwłocznie przerwać ich stosowanie i skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Jeśli nadal będzie Pani zależało na doustnej antykoncepcji hormonalnej, to lekarz najprawdopodobniej zmieni tabletki na inne.

Oczywiście każde z nich wiążą się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, jednakże dolegliwości te nie powinny utrudniać codziennego funkcjonowania, a tak jest w tym momencie w Pani przypadku. Jednocześnie warto pamiętać, że działania niepożądane są najsilniejsze podczas pierwszego opakowania. Po tym czasie dolegliwości powinny minąć bądź znacznie się zmniejszyć.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-nagle-odstawic-tabletki-antykoncepcyjne-jesli-zle-sie-czuje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-odstawic-tabletki-antykoncepcyjne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-odstawic-tabletki-antykoncepcyjne-w-trakcie-opakowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.