Jakie będzie postępowanie przy raku piersi?

Jakie jest postępowanie przy raku piersi? Dzień dobry,wykryto u mnie guza piersi który został usunięty. Wynik: rąk naciekajacy sitowaty i tubularny G1 i rąk wewnątrzprzewodowy G1. Guz o wymiarach 2.5x2.0x1.5 cm. Około 50% objętości guza stanowi rąk wewnątrz przewodowy. Cech nowotworowej angioinwazji nie stwierdzono. Marginesy: tylny 2mm,przedni 20 mm,górny 10 mm,dolny 20 mm,boczny 20 mm,przyśrodkowy 15 mm. Er we wszystkich komórki nowotworowych,PR także we wszystkich komórkach,Her2 DODATNI . Ki 67 ok 30%. Mam pytanie ,jakie czeka mnie leczenie i jakie są rokowania?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto przeczytać informację ze strony krajowego rejestru nowotworów. Na temat leczenia powinien wypowiedzieć się lekarz onkolog, pod którego opieką Pani się znajduje. Są różne formy leczenia jak: operacja, radioterapia, chemioterapia i ich połączenia. Aktualnie leczenie dostosowuje się do stanu pacjenta oraz jego indywidualnego wyboru. Więcej informacji znajdzie Pani pod tym linkiem: http://onkologia.org.pl/rak-piersi-kobiet/