Rak piersi i prawdopodobne przerzuty na węzły chłonne pachowe

Witam, prosze o informacje. U mojej mamy stwierdzono raka prawej piersi. Mama ma 50 lat, opis: rak wewnątrzprzewodowy DCIS, G3 (comedo). Najprawdopodbniej sa przerzuty na wezły chłonne pachowe. Mama ma miec wykonaną kolejna operacje, mająca na celu usuniecie skupiska raka, a nastepnie radipterapie badz chemioterapie. Chcialabym sie dowiedziec jakie sa szanse na wyleczenie, z góry dziekuje za odpowiedz

Witam serdecznie. Rak przewodowy in situ (DCIS) lub rak wewnątrzprzewodowy – oznacza pojawienie się w przewodach mlecznych nieprawidłowych komórek, które mają cechy komórek nowotworowych. Jest to bardzo wczesna postać nowotworu i jego usunięcie wiąże się z niemal 100% wyleczeniem. Leczenie wygląda następująco: Zabieg chirurgiczny – w przypadku niewielkich guzów, można wyciąć guz z marginesem zdrowej tkanki. Niekiedy zaleca się mastektomię, czyli usunięcie całej piersi – z możliwością rekonstrukcji piersi. Radioterapia – jest standardowym postępowaniem po wycięciu samego guza z marginesem zdrowej tkanki. Hormonoterapia – ma na celu zmniejszenie ryzyka nawrotu raka lub pojawienia się go w drugiej piersi. Proszę skontaktować się z onkologiem celem ustalenia toku leczenia u Pani.