Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik carcinoma intraductale praeinvasivum partim typu comedo DCIS-NG2 mammae sinistrae?

Proszę o przetłumaczenie wyniku badania rozpoznania histopatologicznego: carcinoma M-8010/3 carcinoma intraductale praeinvasivum partim typu comedo DCIS-NG2 mammae sinistrae.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam serdecznie!

Tłumaczenie rozpoznania brzmi: rak wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny, częściowo typu comedo, o stopniu złośliwości G2, sutka lewego.

Jest to bardzo wczesna postać raka piersi i jego usunięcie wiąże się z niemal 100% wyleczeniem. Leczenie wygląda następująco: Zabieg chirurgiczny – w przypadku niewielkich guzów, można wyciąć guz z marginesem zdrowej tkanki. Niekiedy zaleca się mastektomię, czyli usunięcie całej piersi – z możliwością rekonstrukcji piersi. Radioterapia – jest standardowym postępowaniem po wycięciu samego guza z marginesem zdrowej tkanki. Hormonoterapia - ma na celu zmniejszenie ryzyka nawrotu raka lub pojawienia się go w drugiej piersi.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy