Jakie choroby hormonalne mogą powodować obrzęk tarczy nerwu wzrokowego obustronny, bóle głowy, nieregularny cykl?
Dzień dobry. Mam pytanie w związku z choroba, która jeszcze nie została u mnie zdiagnozowana. Jakie choroby hormonalne (o podłożu ginekologicznym) mogą powodować obrzęk tarczy nerwu wzrokowego obustronny, bóle głowy, nieregularny cykl? Rezonans i tomograf wykluczyły zmiany w mózgu, podejrzewano pseudotumor cerebri, ale nadal nie do końca wiadomo. Tarczyca zdrowa.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam!
Badanie neurologiczne, RM głowy, celowany na siodełko tureckie, EEG, ponowne badanie dna oka i pola widzenia, poziom hormonów płciowych. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.