Jakie choroby poza immunologicznymi i HIV mogą powodować rumień?

Witam, od 04.2014 dostałam strasznej nadwrażliwości na światło słoneczne. Testy świetlne wykazały nadwrażliwość na UVA. Jakie choroby poza immunologicznymi i HIV mogą powodować takie dolegliwości? ( czerwony rumień bez bąbli) Co jeszcze należałoby wykluczyć?

Witam. Taka zmiana może być manifestacja chorób reumatologicznych. Sugeruje wizytę u odpowiedniego specjalisty.