Jakie hormony są odpowiedzialne za ból piersi?

Boli mnie lewa pierś, w badaniu usg wyszło że mam niewielkie 5mm torbielki. bólowi towarzyszy lęk,że może to boli serce? Jakie hormony są odpowiedzialne za ten ból. O co powinnan poprosić swojego ginekologa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisu nie można stwierdzić przyczyny bólu. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który po zbadaniu zleci niezbędne badania dodatkowe.