Jak złagodzić ból piersi?

Jestem kobietą, mam 34 lata, witam. Od jakiegoś czasu boli mnie prawa ręka, pacha i w końcu pierś. Po wizycie u ginekologa i wykonaniu usg stwierdzono u mnie „piersi o budowie gruczołowo - tłuszczowej z drobnymi zmianami o charakterze torbielowato-włóknistym, w sutku lewym zmiana o char. Torbieli 5 na 4, a w prawym 2 zmiany, torbiele: 8 na 6 i 5 na 3 mm”. Bardzo boli mnie lewa strona piersi, ból promieniuje pod pachę i rękę, czuję, że już tworzy mi się coś na dole (jajniki/macica), bo zaczynam odczuwać dolegliwości. Dopiero mam iść na usg. Ból nie pozwala mi spać.

Proszę o pomoc, dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane w wyniku badania USG zmiany mogą sugerować mastopatię z obecnością torbieli. To właśnie torbiele, na zasadzie ucisku mechanicznego sąsiednich tkanek, mogą powodować dolegliwości bólowe. Jedyną skuteczną metodą leczenia bólu, a także zmian, będzie prawdopodobnie ich usunięcie lub ewakuacja płynu z wnętrza torbieli.
Doraźnie w łagodzeniu bólu mogą być przydatne leki dostępne bez recepty, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne (popularne leki przeciwbólowe) w formie doustnej lub też, jeśli to będzie skuteczne, w formie preparatów miejscowych do użytku zewnętrznego. Niestety możliwości leczenia bólu w tej sytuacji są ograniczone.
Problem wymaga konsultacji ginekologicznej.

Redakcja abcZdrowie.pl