Jakie jest leczenie tętniaka w sercu?

Witam, moja obecna partnerka kilka lat temu dowiedziała się, że ma tętniaka w sercu. Dodatkowo nadciśnienie oraz nie domyka jej się ta zastawka. Lekarz powiedział jej, że nie może również przyjmować leków aby spowolnić rozwój tętniaka. Mówiła mi, że była u kilku chirurgów w Polsce i za granicą jednak żaden nie chciał się podjąć operacji ze względu na zbyt duże ryzyko. Zastanawia mnie czy jest możliwość aby jej pomóc bez względu na koszta lub wylot do innego kraju. Medycyna cały czas się rozwija jednak jej tętniak tak samo. Nie chce mi mówić o nim zbyt dużo ale podobno jest duży i mierzy się go w cm. Czy na prawdę są tętniaki o bardzo dużym stopniu ryzyka lub nieoperowalne przy obecnej medycynie? Czytałem, ogólnie po operacjach może wystąpić bardzo dużo różnych i niebezpiecznych powikłań.

Dzień dobry,

Jeżeli aorta faktycznie jest poszerzona, bardzo istotną kwestią jest utrzymywanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego krwi.

Trudno mi powiedzieć jaki mógł być powód dyskwalifikacji z operacji. Z wynikiem badania echokardiograficznego, TK z kontrastem klatki piersiowej oraz skierowaniem od lekarza rodzinnego można zapisać się do poradni kardiochirurgicznej WSS im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Zaznaczam, że ja nie przeprowadzam kwalifikacji, jednakże w poradni przyjmuje 5 specjalistów.