Czy można operować ten tętniak okolicy serca?

Witam, chciałbym się zapytać czy jeżeli tętniak osiąga 5cm istnieją jakieś przeciwskazania do operowania tętniaka zlokalizowanego w przedsionku serca? Np. jakieś choroby, ryzykowna dla operacji lokalizacja tętniaka, ryzyko związan z podaniem znieczulenia ogólnego itp. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowny Panie,

Trudno ustosunkować mi się do Pańskiego pytania: która okolica serca jest tętniakowato poszerzona? Mówimy o przegrodzie, wolnej ścianie czy aorcie? Żeby wykonać operację należy przede wszystkim przeprowadzi konsultację kardiochirurgiczną, zebrać dokładny wywiad, ocenić badania obrazowe i odnieść powyższe do aktualnych wytycznych. Ewentualne przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego określa anestezjolog.

Szanowny Panie,

Trudno ustosunkować mi się do Pańskiego pytania: która okolica serca jest tętniakowato poszerzona? Mówimy o przegrodzie, wolnej ścianie czy aorcie? Żeby wykonać operację należy przede wszystkim przeprowadzi konsultację kardiochirurgiczną, zebrać dokładny wywiad, ocenić badania obrazowe i odnieść powyższe do aktualnych wytycznych. Ewentualne przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego określa anestezjolog.