Jakie jest prawdopodobieństwo odziedziczenia przez dzieci kardiomiopatii przerostowej?

Witam. Mam kardiomiopatie przerostową. Jakie jest prawdopodobieństwo że tą chorobę odziedziczą moje dzieci.

Dziedziczenie mutacji wywołujących chorobę odbywa się autosomalnie dominująco, jednakże penetracja genu jest niepełna. Oznacza to, że chora osoba ma wprawdzie 50% szans na przekazanie mutacji potomstwu, jednak choroba ujawnia się tylko u pewnego odsetka nosicieli tejże mutacji.