Jakie jest ryzyko ciąży na skutek pettingu?

Dzień dobry. Jaka jest szansa na ciążę, jeśli nie było penetracji, a jedynie petting z finałem na plecy/pośladki. Z dziewczyną zaczynamy panikować, czy przypadkiem jakaś kropelka nie spłynęła w okolice sromu i dalej jakimś cudem w głąb do środka (np. przy podcieraniu ręcznikiem papierowym po zabawie). Na jednej stronie internetowej wyczytałem, że plemnik sobie poradzi jak tylko zetknie się z intymnym miejscem, z kolei na innych stronach podają, że musi być znacząca ilość spermy wprowadzona na odpowiednią głębokość. Gdzie w końcu leży prawda? Jak duża jest szansa na "wpadkę" w opisanej sytuacji?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

W internecie można znaleźć wiele teorii na temat ciąży w wyniku pettingu.

Jest tak wiele teorii,ponieważ zawsze jest to kwestia indywidualna. Zależy od wielu zmiennych.

Czy partnerka była w terminie owulacji, czy po ejakulacji zmieniła pozycję, czy u partnerów nie występują choroby ograniczające płodność, czy ejakulat znalazł się między pośladkami,czy po ejakulacji została zastosowana odpowiednia higiena ciała, czy mężczyzna ma dobrą jakość nasiena.

Plemniki "umierają" jeśli znajdą się w niekorzystnej sytuacji,czyli zaczynają wysychać na ciele partnerki. Jeśli jednak znajdą się tam gdzie jest śluz z pochwy kobiety to mogą przedostać się dalej. Jednakże ciąże wyniku pettingu są bardzo rzadkie i zazwyczaj są wynikiem przeniesienia nasienia na palcach partnera do pochwy partnerki lub ocierania się intensywnego penisem po ejakulacji w okolicach przedsionka pochwy.

W Państwa sytuacji szansa jest niewielka. Ale jeśli strach nie daje spokojnie funkcjonować,to zawsze warto zastosować antykoncepcje awaryjna EllaOna.

Proszę też pamiętać,że petting nie jest formą antykoncepcji. Może to sygnał,żeby pomyśleć o trwałej antykoncepcji,która da Państwu komfort w trakcie stosunku jak i po stosunku.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie (rozwijam bardziej temat), na stronie poruszyłam podobny temat:

https://www.instagram.com/p/C44547at3L8/?igsh=MTYxeWJyYTF1dTlvMw==

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska