Ryzyko ciąży po pettingu i wycieku spermy na ciało partnerki

Dzień dobry, uprawialiśmy z dziewczyną petting, ona miała majtki i wkładkę a ja majtki. Zawsze staram się odsuwać, by nie było przy wytrysku kontaktu, jednak ostatnio odsunąłem się, lecz nie wiedząc jak sperma znalazła się na nodze partnerki, około 2 cm od majtek, po wewnętrznej stronie ud, prawie już na pupie. Czy skoro wytarłem to papierowym ręcznikiem, a później dziewczyna spłukała to miejsce jeszcze raz i wzięła prysznic. Dodam, że były to dni płodne. Jak najlepiej usuwać plemniki, czy mogły się dostać do pochwy? Czy są szanse na zajście w ciążę? Czy plemniki muszą się znaleźć w pochwie, aby zajść w ciążę?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Aby doszło do zapłodnienia plemniki muszą się znaleźć w pochwie. Ponadto są one bardzo wrażliwe i w środowisku zewnętrznym szybko obumierają. W opisanej przez Pana sytuacji nie jest możliwe, aby dziewczyna zaszła w ciążę, tak więc w tej kwestii nie ma Pan powodów do obaw. Pozdrawiam!