Ryzyko ciąży po pettingu palcem ze spermą

Jeśli suchy palec (na którym wcześniej była sperma) pomasuje sie łechtaczke ktora jest mokra lecz nie wlozy sie palca do pochwy to, czy jest szansa zajścia w ciążę w dni płodne? palec był tylko wytarty w ubranie. Podobno plemniki obumierają w suchym środowisku i w temperaturze poniżej 36 stopni, więc nie powinno być chyba żadnego ryzyka. no bo dostalam okes byl dosc obfity ale chyba mniej niz zwylke,juz nie wiem,bo boje sie ze to krwawienie impalatacyjne.test zrobilam-neg.czy moge byc w ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie ma powodów do niepokoju.