Ryzyko ciąży po kontakcie z nasieniem

Witam. Czy jeżeli partner wsadził mi palec do pochwy w dni płodne na którym wcześniej znajdywał się preejakulat jest ryzyko ciąży? Dodam, że preejakulatu było dosyc mało i został na pewno wytarty. Od dotknięcia penisa do tej sytuacji minęło około pół godziny. Jesteśmy pewni że palec był suchy, ale niepokoimy się.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest nieduże. Plemniki na powietrzu obumierają prawie natychmiast.

z poważaniem
Michał Kurek