Jakie jeszcze badania należałoby wykonać, by poznać przyczynę puchnięcia stopy?

Jakie jeszcze badania należałoby wykonać, by poznać przyczynę puchnięcia stopy? cd. Naproxen żel 12mg/g Badania: - MCHC - 32,3 - Eozynofile - 0,08 - Monocyty - 14,5 - Eozynofile - 1,3 OB, kwas moczowy i CRP w normie. Nie było żadnej poprawy. Lekarz ortopeda opisał przypadłość jako obrzęk i bolesność okolicy kostki przyśrodkowej prawej oraz w rzucie ścięgien EPL, Ta staw skokowy stabilny. Rtg bez zmian pourazowych. Zaproponował włączenie fizykoterapii: - krioterapia - pole magnetyczna

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że puchnięcie wynika z np. ciasnego obuwia, siedzącej lub stojącej pracy. Wykonałbym badanie USG doppler w celu wykluczenia zaburzeń ukrwienia oraz badania biochemiczne krwi i ogólne moczu w celu oceny gospodarki wodno-elektrolitowej i wydolności nerek, które również mogą powodować obrzęki. Ponadto sugeruję regularną aktywność fizyczną, która zwiększy wchłanianie obrzęku.