Jakie badania u osoby, która ma uczucie opuchlizny, ucisku w lewej stronie jamy brzusznej?

Witam serdecznie. Od kilku lat mam problemy ze zdrowiem. Wszystko zaczęło się od problemów ze schudnięciem. Towarzyszyło mi uczucie opuchliny, ucisku w lewej stronie jamy brzusznej. Wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Leczenie nie przyniosło ulgi w wyżej opisanych dolegliwościach. Problem narastał i narastał. Zaczęłam się leczyć w niekonwencjonalny sposób, stosując suplementacje i zdrową dietę. Dodam, że w nerce mam e coli oraz gronkowca. Bakterie występują w ilości 10 do 4 dlatego żaden z lekarzy nie widzi problemu. Wydaje mi sie, że mój problem związany jest z nerkami. Ciągle puchnący brzuch, nogi, ręce, twarz uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie i życie. Poza bakteriami moje wyniki moczu są ok. Co mogłabym jeszcze zbadać? Dodam, że problem nasila się kiedy jem, pije itp

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
mam trochę mało informacji w związku z przebytymi badaniami oraz schorzeniami. Czy na tarczycę bierze Pani leki? Puchnięcie może być spowodowane nieodpowiednio dostosowaną dietą pod niedoczynność tarczycy (zbadać alergeny w organizmie), aczkolwiek istnieje opcja, że chodzi faktycznie o nerki. Jednym z objawów schorzeń nerek jest opuchlizna oczu, obrzęki rąk, stóp. Proszę skontrolować na nowo badanie moczu (jeśli było robione więcej niż 3 miesiace temu). Jeżeli występuje białkomocz, dodatkowo nadciśnienie tętnicze to przyczyną może być schorzenie nerek. Dodatkowo przyczyną obrzęków mogą być zaburzenia elektrolitowe (sód, potas), proponowałabym oznaczyć poziom tych elektrolitów. Idąc dalszym tropem - zaburzenia te mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych jak np.nadczynność nadnerczy czy towarzysząca Pani niedoczynność tarczycy.

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl