Jakie leczenie podjąć w przypadku niespecyficznego bakteryjnego zapalenia pochwy?

Mam wynik cytologi PAP II (już któryś raz z rzędu). Teraz dodatkowo mam niespecyficzne bakteryjne zapalenie pochwy. Ostatnio robiłam też badania krwi i wyszły mi następujące wyniki - Limfocyty 51,2 % (norma: 20-45) w rozmazie limfocyty 60% (norma 20-45), Granulocyty 38,4 % (norma: 40-65) w rozmazie granulocyty 32% (norma 40-65) Czy to może mieć jakiś związek? Jak sie leczyć? Położna mówiła o lekach, ale teraz wyjeżdzam i nie będę ich przyjmowała. Czy są jakieś naturalne sposoby, które mogą wspomóc w walce z zapaleniem? Czy przed i w trakcie leczenia można współżyć? Jak należy dbać o higienę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niespecyficzne zapalenie pochwy (waginozy bakteryjne) są skutkiem zaburzenia równowagi flory bakteryjnej pochwy ze znacznym zmniejszeniem ilości bakterii z rodzaju Lactobacillus i wzrostem pH pochwy, co umożliwia rozwój bakterii,
m.in: Gardnerella vaginalis, Corynebacterium vaginalis a także bakterii beztlenowych.

Leczenie tych schorzeń polega na doustnym lub dopochwowym podawaniu antybiotyków. Nie jest to choroba przenoszona drogą płciową. W higienie zaleca się stosowanie łagodnych preparatów myjących.