Jak interpretować wynik cytologii?

witam, wynik z cytologii Gardnerella vaginalis spp-liczne , Clue cells -wystepują , stopień czystości IV pochwy. Zawsze było super a tu?? Proszę o komentarz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Clue cells mogą świadczyć o waginozie a nawet bakteryjnym zapaleniu pochwy. Powinna Pani z tym wynikiem zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego a on zadecyduje o odpowiednim leczeniu.