Jakie mam szanse na ciążę po usunięciu jajowodu?

Witam!
Piszę do Państwa z taką sprawą, 5 grudnia miałam operację spowodowaną pękniętą ciążą pozamaciczną, która zagnieździła się w lewym jajowodzie, niestety musieli mi go usunąć, czy mam szanse na dzidzie i kiedy mogę rozpocząć starania?
Proszę o szczerą odpowiedź! Zaznaczam, że była to moja pierwsza ciąża po 7 miesiącach staraniach! Podczas operacji straciłam bardzo dużo krwi, musieli mi dawać 4 jednostki!
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam

23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po operacji usunięcia jajowodu z powodu ciąży ektopowej szanse na ponowne zapłodnienie maleją. Wzrasta również ryzyko kolejnej ciąży pozamacicznej. Nie jest to jednak regułą. Wielu kobietom po podobnym zabiegu udaje się donosić kolejne ciąże. Ze staraniami o kolejną ciążę należy się wstrzymać przez przynajmniej trzy cykle od zabiegu. W razie wątpliwości proszę skorzystać z porady lekarza ginekologa.