Mam usunięty lewy jajowód - czy jest szansa na ciążę?

Witam,
mam 24 lata i bardzo chciałabym zostać mamą. W październiku 2010 roku miałam usunięty pęknięty lewy jajowód po ciąży pozamacicznej. Okresy zawsze miałam nieregularne, tzn. od 32 dni do 38. Ostatnio miałam miesiączkę 29 grudnia przez 6 dni, a 5 dni po niej kochałam się z narzeczonym do samego końca, czyli z wytryskiem.

Mam takie pytanie: czy jest szansa na ciążę?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie. Przy założeniu, że ten cykl będzie trwał tyle, co najkrótszy, czyli 32 dni, okres płodny zgodnie z regułą 20/21 zaczyna się 11-12 cyklu. Jeśli byłby dłuższy, co dość prawdopodobne, plemniki nie doczekały do owulacji. Prawdopodobieństwo maleje również z powodu braku jednego jajowodu.
Proszę pamiętać, że starania o dziecko w pełni płodnej parze mogą zabrać nawet rok, ponieważ prawdopodobieństwo ciąży w wyniku stosunku odbytego w najbardziej płodnym dniu cyklu wynosi tylko 30%. W Pani przypadku jest ono o połowę mniejsze. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość.