Jakie mogą być powikłania stosowania Axotretu?

Przez ostatnie 2 miesiące kuracji dermatologicznej przyjmowałam Axotret. Wcześniej Tetracyklinę i tzw " maść na recepturę" Bakteryjne zapalenie skóry na które się leczyłam zostało pokonane. Niestety od tego czasu na mojej twarzy wciąż namnażają się zaskórniki zamknięte, z którymi nigdy nie miałam większego problemu. 8 miesięcy po zakończonej kuracji zdecydowałam się na serię zabiegów kwasami dyniowymi. Kondycja skóry co prawda była o wiele lepsza, ale zaskórniki wciąż się namnażają, a w okresie menstruacyjnym w ich miejscach mam okropny "wysyp". Czy mogą to być powikłania po leczeniu czy moje zaniedbanie? I czy powinnam zgłosić się do wcześniejszego lekarza prowadzącego?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak konieczna wizyta u dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie