Jakie mogą być przyczyny bólu w okolicach pępka?

Mam straszne bóle w okolicach pępka. Kiedy kaszle ten bój się jest coraz mocniejszy. Boli mnie też bój w prawej łopatce. Proszę o poradę co powinienem z robić? I jakie mogą być przyczyny?I co mi może być?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ból w okolicach pępka może być spowodowany m.in przez zrosty, przepuklinę, zapalenie wyrostka i inne . Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam