O czym świadczą ostre bóle w okolicach pępka?

Mam problem mam ostre bóle nad pępkiem na środku, bole są tak ogromne że słabnę odlatuję, to są takie skurcze, przy tym bolą mnie ogromnie plecy, chce mi się wymiotować. Zażywam scopolan ten mocniejszy . Do tego mam ogromny problem z zaparciami, chodzę raz na tydzień do WC wypróżnić się, ale nie sam od siebie. Zażywam Colon C bez tego nie poszedłbym nawet za dwa tygodnie do WC. Strasznie się boje ze mi coś dolega dużego a nikt mi pomóc nie może. Mam 31 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety bez zebrania dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego nie sposób wskazać przyczyny Pańskich dolegliwości. Ponieważ jednak ból jest tak silny, sugerowałabym niezwłoczne skonsultowanie się z internistą. Bardzo ważne jest precyzyjne umiejscowienie bólu, ustalenie jego charakteru (tępy, rozpierający, kłujący itd.) oraz okoliczności, jakie towarzyszą jego wystąpieniu (po posiłku, na czczo, w ciągu dnia, w nocy itd.) i innych. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka.

Ból brzucha nad pępkiem może oznaczać wiele chorób i dolegliwości, ponieważ w tych okolicach umiejscowione są ważne narządy: żołądek, śledziona, trzustka. Gdy bólowi towarzyszą mdłości, wymioty, biegunka lub zaparcia, a do tego pojawia się gorączka – nie należy zwlekać z konsultacjami lekarskimi w trybie natychmiastowym. W takim wypadku należy podejrzewać zapalenie wyrostka robaczkowego. Jeśli jest Pan zainteresowany, to o wyrostku robaczkowym traktuje nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/wyrostek-robaczkowy-polozenie-objawy-zapalenia.

Ból przypominający kolkę – gwałtowny w przebiegu, nagły i paraliżujący może wskazywać także nieżyt jelit (spowodowany stanem zapalnym o etiologii bakteryjnej lub wirusowej). Ponieważ wspomina Pan o zaparciach, to niewykluczone, że właśnie dolegliwości jelitowe są przyczyną problemów z defekacją oraz bólu brzucha. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-kiedy-moze-byc-grozny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.