Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tym bólem w okolicach pępka?

Od jakiegoś czasu miewam systematyczne bóle brzucha w okolicy pępka, ból pojawia się częściej rano ale bywa również w innych porach dnia. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jestem po kuracji izotekiem więc na pewno miałem obciążoną wątrobę. Dodam że wraz z bólem towarzyszą mi różne zaburzenia w oddawaniu kału takie jak zaparcia i rozwolnienie. Do jakiego lekarza się zgłosić? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli uważa Pan, że stosowanie Izoteku mogło spowodować zaburzenia pracy wątroby (co jednak jest mało prawdopodobne, ponieważ w trakcie kuracji zaleca się okresowe kontrolowanie jej czynności), to proszę przede wszystkim zwrócić się do internisty z przychodni POZ. Lekarz powinien dokonać badania fizykalnego, a także skierować Pana na podstawowe badania krwi oraz moczu. Niewykluczone, że wskazane będzie wykonanie także tzw. prób wątrobowych i USG jamy brzusznej.

Ból brzucha w okolicy pępka może wskazywać na wiele różnych nieprawidłowości w zakresie narządów układu pokarmowegotrzustki, żołądka, dwunastnicy czy nawet wyrostka robaczkowy. Dlatego też nieodzowne wydaje się badanie fizykalne.

Być może zainteresuje Pana ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-kiedy-oznacza-powazne-zagrozenie.

Natomiast naprzemienne zaparcia i rozwolnienie mogą świadczyć o chorobach końcowego odcinka układu pokarmowego – objawiają się w stanach zapalnych jelit, ale także w nerwicy żołądka czy chorobie IBS. Wątpliwości może rozstrzygnąć badanie kału oraz badanie na krew utajoną.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-zoladka-i-jelit.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy