Jak można jednoznacznie wskazać przyczynę bólu?

Mam 22 lata. Cierpię na wzdęcia i zgagę, refluks żołądkowo - przełykowy i przepuklinę żołądka. Zażywam Polprazol i Emanere. Jestem w 4 tygodniu półpaśca. Martwię się nieznanym bólem w prawym boku, pojawiającym się od 10 miesięcy, niezależnie od wzdęć, nasilający się po jedzeniu. Ból uniemożliwiający poruszanie się. Badanie krwi wykazało podwyższone eozynofile i limfocyty oraz obniżone neutrofile. USG nic nie wykazało. Lekarz podejrzewa wyrostek. Jak można jednoznacznie wskazać przyczynę bólu?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Trudno bez badania postawić diagnozę. Właściwie jedyna rzecz, której na pewno Pan nie ma to zapalenie wyrostka robaczkowego. Jest to bowiem choroba ostra, rozwija się w ciagu kilku dni i zwykle prowadzi do pilnej operacji. Zapalenie wyrostka nigdy nie trwa 10 miesięcy.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0

Jeśli miał Pan i ma Pan problemy gastryczne, dolegliwości związane z górnym odcinkiem przewodu pokarmowego radziłbym wykonać kontrolną gastroskopię. Najlepiej z tym problemem bezpośrednio skonsultować się z lekarzem prowadzącym i to on po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy