Jakie mogą być przyczyny mdłości?

Witam, ze swoim chłopakiem od 3 lat staraliśmy się o dziecko, ale nic z tego nie wyszło. Mam bardzo nieregularne miesiączki, pojawiają się raz na jakiś czas. Byłam u lekarza jakiś czas temu, ale nic konkretnego mi nie powiedział, uznał, że jest wszystko okej.

Okres pojawił się ok. 6 lutego, a skończył 11 lutego. Potem kochałam się ze swoim chłopkiem i 27 lutego znów pojawił się normalny okres, a skończył mi się 3 marca... a od 4 marca kochałam się z chłopakiem, ale tym razem stosunek przerwany, dokładnie codziennie aż do 9 marca, gdy zaczęłam wymiotować silnie przez 2 dni.

Nie mogłam wstać z łóżka, bo od razu mdlałam, przewracałam się, serce mi kołatało strasznie, potworny ból głowy, nic nie jadłam, miałam wstręt, a dodam, że nigdy w życiu nie wymiotowałam... Potem przeszło, znów się kochaliśmy, stosunek przerwany aż do 14 marca, gdy nagle ciągle czułam parcie na pęcherz, nie bolał mnie, ale ciągle chodziłam siku, pojawił się dziwny ból pulsujący w dolnej części kręgosłupa i podbrzusza, jakby delikatnie bolało mnie w rytm bicia serca... Zrobiłam jeden test, wyszedł negatywnie... Co to może być? Czy to może być ciąża? Czytałam, że za wcześnie takie objawy. Proszę o pomoc, bo już sama nie wiem, co to jest... Pozdrawiam

Witam!

Ponieważ nie stosuje Pani skutecznej metody antykoncepcji (stosunek przerywany do nich nie należy), możliwe, że zaszła Pani w ciążę. Jednak opisywane dolegliwości nie byłyby jej objawami - jest na to po prostu za wcześnie.

Silne wymioty były najprawdopodobniej objawem zatrucia pokarmowego. Wymioty prowadzą do odwodnienia - stąd silne osłabienie, kołatanie serca i ból głowy.

Parcie na mocz, konieczność częstego oddawania moczu oraz bóle w okolicy pęcherza to klasyczne objawy zakażenia układu moczowego. Jest dość często spotykane u kobiet prowadzących aktywne życie seksualne. Jeżeli nadal odczuwa Pani powyższe dolegliwości, należy udać się do lekarza w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Wystarczy kilkudniowa terapia antybiotykami.

Niepokojące są natomiast nieregularne miesiączki. Ponadto 3-letni okres prawidłowych starań o dziecko (regularne stosunki co 2-3 dni) jest wskazaniem do diagnostyki niepłodności. Jednak przy stosunkach przerywanych prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znacznie mniejsze. W każdym razie powinna Pani udać się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania w celu ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.