Jakie mogą być przyczyny zaburzeń widzenia?

Witam jakie moga być przyczyny zaburzeń widzenia wyostrzenie wzroku (widza sztucznie wszystko i razi mnie obraz) i obraz panuma widze go bardzo niewyraznie ze mnie to razi az.Bylem u okulisty mialem robione OCT oka lecz nic nie wykrylo i czy sa jakies inne badania jeszcze w okulistyce w tym kierunki ? Czy OCT oka to pewne badanie juz i wszystko jest w porzadku.

Aleksander Ropielewski

Może to wynikać z zaburzeń neurologicznych oraz uszkodzenia soczewki oka, która w niewłaściwy sposób dostosowuje się do zmiennych warunków oswietlenia. OCT ma dużą czułość i swoistość w wykrywaniu uszkodzeń siatkówki. Warto jednak skontaktować się z okulistą, któy po badaniu podpowie jakie inne badania dodatkowe mogą być celowe w Pańskiej sytuacji.