Jakie mogą wystąpić komplikacje podczas cięcia cesarskiego?

Witam. Man pytanie odnośnie ciecia cesarskiego. Jestem 3 raz w ciąży miałam 2 cesarki każde odbyły się bez komplikacji, ale boje się tej trzeciej . Czy teraz moze coś się wydarzyć? Dodam ze mam nerwice lekowa i strasznie się boje.

Witam Panią. Najlepiej rozpocząć terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, która miała by na celu przygotowanie Pani do ciąży, oraz wyeliminowanie lęku nerwicowego lub zmniejszenie go do poziomu komfortowego tak aby zminimalizować stres porodowy. Wewnętrzna obawa Pani przed cesarskim cięciem być może jest bezpodstawna lub wyolbrzymiona i za sprawą pracy nad wewnętrznymi przekonaniami nieprzystosowawczymi, można ową obawę zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować. Terapia z pewnością pomoże Pani podejść z większym komfortem do wyzwania jakim niewątpliwie jest ciąża. Poprzednie porody wykonane tą metodą i zakończone sukcesem, będą faktami, które wzmocnią nowe, przystosowawcze (pozytywne) myśli, odnośnie cesarskiego cięcia i dzięki temu wprowadzą u Pani spokój i odpowiednie, pozytywne nastawienie psychiczne, które jest niebywale ważne przy porodzie jak i macierzyństwie :)

Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Psycholog Adrian Szafrański

Witam Panią
Pani obawy dotyczące samego porodu przez
cesarskie cięcie są nieuzasadnione.
Pani lęki wynikają przede wszystkim z choroby.
Poza tym w czasie ciąży może Pani odczuwać
nasilenie objawów lękowych między innymi
z powodu zmian hormonalnych zachodzących
w Pani organizmie.
Niebezpieczeństwo stanowi jednak fakt, ż ciąża może
sprzyjać rozwojowi nerwicy lękowej.
W ciąży może Pani dużo intensywniej odczuwać takie
objawy jak: natrętne negatywne myśli, poczucie
ciągłego zagrożenia, poczucie silnego niepokoju,
napięcia, stresu, lęków, ataki paniki itp.
To wszystko może mieć niekorzystny wpływ
na Pani zdrowie i samopoczucie, a także ma zdrowie
płodu. Może też przyczynić się do przedwczesnego
porodu.
Poza tym, jeżeli nie wyleczy Pani nerwicy lękowej,
to po porodzie będzie Pani miała trudności
w sprawowaniu właściwej opieki nad dzieckiem,
a Pani lęki będą przenosić się na dziecko.
Dlatego dla dobra Pani i dziecka konieczne
jest niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Niestety, teraz nie jest wskazane stosowanie
środków farmakologicznych.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie