Jakie objawy są typowe dla refluksu?

witam czy moje objawy sa typowe dla refluksu?a sa to pieczenie w zoladku ale nie ciagle np odbije mi sie i nagle zapiecze zoladek ale zaraz przestaje do tego czasem tempio zaboli w srodku kaltki piersiowej czasem czuje kwas pod gardlem leki typu ranigast odrazu pomagaja i czasem miewaelm mdlosci ale to ustopilo czasem czuje jak jedzenie stoi pod gardlem mam 9 kg nadwagi w nocy ani na czczo nic nie boli nie piecze tylko jak mi sie odbije to zapiecze czy to refluks prosze o odp

Witam, objawy opisane przez Pana mogą sugerować występowanie refluksu ale żeby to potwierdzić lub wykluczyć radzę udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub gastrologa w celu potwierdzenia przyczyny problemu.

Mgr inĹź. Ilona Olejnik

Szanowny Panie - objawy charakterystyczne dla refluksu, ale żeby je potwierdzić należy wykonać badania , - potem odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków