Jakie objawy wskazują na SM?

Witam. Mam pytanie czy moje objawy wskazują na SM? Zaczęło się od drżenia mięśnia w ramieniu. Trwało to 2 dni. Teraz od czasu do czasu drgnie noga, ręka- ale rzadko. Poza tym od czasu do czasu mrowieją mi nogi. Neurolog nie stwierdził nic niepokojącego. Zrobił badania morfologię, ob, tarczyca, żelazo, magnez, lektrolity, cukier wszystko OK. Jak spytałam się o SM zaczęła się śmiać i życzyła wesołych Świąt. Czy takie objawy mogą o czymś świadczyć. Jestem nerwową osobą.

Witam, jeżeli lekarz wykluczył fizyczne przyczyny, możliwe, że objawy pojawiają się na tle psychicznym, czasem zdarza się, iż drganie jest objawem reakcji na stres, lęk. Nie wiem czy w Pani przypadku, doradzam jednak konsultację z psychologiem, porozmawianie w cztery oczy o Pani sytuacji, może ta rozmowa wyjaśni bardziej Pani obawy, gdyż jak Pani twierdzi jest nerwowa osobą i nawet z tego powodu warto się zgłosić.Nie trzeba od razu podejmować psychoterapii, warto udać się przynajmniej na jedną sesję. Pozdrawiam, życząc powodzenia.