Jakie owoce jeść stosując Eliquis?

Witam,proszę o informację, czy zazywając Eliquis mogę jeść warzywa i owoce,które naturalnie rozrzedzają krew (brokuły,czosnek,pomarańcze itp).Pozdrawiam

Witam
Tak, można. Warzywa, które pani wskazała zawierają witaminę K, jednak Eliquis jest lekiem nowej generacji i ma inny mechanizm działania niż starsze leki przeciwzakrzepowe i w tym przypadku nie ma interakcji.
Pozdrawiam