Jakie produkty spożywcze mają mały wpływ na wysokość poziomu INR we krwi?

produkty spożywcze które mają mały wpływ na wysokość poziomu INR we krwi przy sztucznej zastawce

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Na poziom INR duży wpływ mają produkty bogate w witaminę K - im więcej witaminy K pojawia się w diecie tym wskaźnik INR jest niższy.

Ze względu na przyjmowane leki przeciwzakrzepowe należy pamiętać, aby dzienna ilość produktów była w miarę stała w ciągu leczenia, tak aby nie zakłócać działania leku.

Do produktów bogatych w witaminę K należą przede wszystkim warzywa i owoce - warzywa zielonolistne (pietruszka, botwinka, jarmuż, rzeżucha, szpinak, rukola, sałaty, kapusty), suszone śliwki, kiwi, rabarbar, brokuły, szparagi, por, soja.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka