Jakie postępowanie po usunięciu kleszcza?

Przed chwila wyrwalam sobie kleszcza, byl miedzy palcami u dloni. Swedzialo mnie wiec kilka razy podrapalam.. za ktoryms razem spojrzalan i okazalo sie ze tam jest kleszcz.. byl on brazowy, lecz wygladal na martwego. byl malutki, nie wygladal na napitego ale boje sie ze poprzez drapanie moglam cos wycisnac z niego... szybko go wyrwalam, wyszedl dosyc lekko, wyplynela kropelka krwi z rany. Polozylam go na umywalce i tak jakby lekko poruszyl nogami.. jakby prawie byl martwy. grozi mi cos? Co nalezy zrobic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć