Jakie prawdopodobieństwo, że w drugiej ciąży również wystąpi zastój w nerce?

witam . jestem jestem w 2 ciąży , w pierwszej miałam zastój w nerce skonczyko się zalozeniem cewnika jj do moczowodu jakie jest prawdopodobieństwo ze w drugiej ciąży będzie tak samo ? bo już od 2 dni czuje tepy bul w prawej nerce

Lek. Wojciech Zygmunt

Jakie dokładnie jest tego prawdopodobieństwo tego nie mogę pani powiedzieć. Jednak, jeżeli w pierwszej ciąży taki problem zaistniał, trzeba być wyczulonym na to, że może się powtórzyć także w drugiej. Proszę pozostawać pod opieką ginekologa i być wyczuloną na objawy zastoju, które na pewno dobrze pani zna. Pozdrawiam i życzę zdrowia.